Krimet e Rënda lënë në burg pa afat Klement Balilin
Borussia Dortmund pas sulmuesit të Barcelonës
Pëlqej
Skuadra gjermane Borussia Dortmund është vënë në kërkim të sulmuesit të Barcelonës, Paco Alcacer.

Gjermanët nuk patën sezonin më të mirë vitin e kaluar dhe si duket drejtuesit e klubit nuk dëshirojnë që ndonjë gjë e ngjajshme të përsëritet në sezonin që po vjen.

Lojtari i fundit në radarin e “verdh e zinjëve” është sulmuesi i Barcës,Paco Alcacer.

Sulmuesi nuk po gëzon hapësirë mjaftueshëm në skuadrën katalunase, marrë parasyshë konkurrencën e madhe në repartin ofanziv të gjigantit katalunas.

Dortmund do të ishte një sfidë interesante për spanjollin. Besohet se kalimi në Gjermani do të bëhet vetëm në formë huazimi.

Mbetet të shihet nëse do të arrihet ndonjë marrëveshje mes klubeve në këto pak ditë të mbetura të afatit kalimtar.

Shtuar më 20/08/2018, ora 19:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori