Borussia e Dortmundit gjen shpejt zëvdësuesin e Pulisic
Borusia e Dortmundit e ka gjetur shpejt zëvëndesuesin e Christian Pulisicit i cili në fund të këtij sezoni do të transferohet te Chelsea.

Verdhezinjtë kanë buxhet të konsiderueshëm për të shpenzuar ndaj dhe duan një lojtar me kualitet siç është Timo Ëerner, bomberi i Leipzig dhe i kombëtares gjermane.

22-vjeçari ende nuk ka rinovuar dhe ka kontratë deri në vitin 2020 dhe nëse nuk e bën atëherë klubi do të jetë i detyruar ta shesë në verën e ardhshme por gjithsesi çmimi është i lartë.

Ndërkohë për ta lënë futbollistin të lirë Leipzig kërkon reth 55milion euro.

Gjithashtu në garë për bomberin gjerman janë dhe skuadrat e mëdha si Bayern Munchen, Barcelona e Real Madrid. /albeu.com/
Shtuar më 08/01/2019, ora 11:36
Bubi
e Martë 8 Janar 2019, Ora 16:04
Timo werner e jo ëerner .. shkruani ashtu sic shk
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori