Borussia e pamëshirshme ndaj Hamburg (VIDEO)
Borussia Dortmund e flak tej mallkimin e Hamburgut, të sezonit të shkuar, teksa mund fqinjët veriorë, me rezultatin tenistik 6-2 duke regjistruar fitoren e pestë në pesë ndeshje, për kreun e vetmuar të renditjes. Takimi nisi shumë mirë për ekipin e Jurgen Klopp, që shënoi dy herë me blerjet e verës, Aubemeyang dhe Mkhitaryan, por Lam dhe Westermann rikthyen hijet e humbjes së një viti më parë në Vestfali duke vendosur barazpeshën në fushë.

Golat e Hamburgut duket se karikuan më shumë verdhezinjtë, që këtë herë nuk e hoqën më këmbën nga gazi duke shënuar dhe katër herë të tjera, sërish me Aubemeyang, Reus dhe Leëandoëskin dy herë.

Ky sukses e mban ne krye ekipin e Klopp me 5 fitore ne po kaq ndeshje ne kampionat. /albeu.com/
Shtuar më 15/09/2013, ora 10:26
Ndeshja e fundit
10/05/2014, ora 15:00
Ndeshja e rradhës
Nuk ka ndeshje!
Vizito faqen e BV Borussia 09 Dortmund në Albeu
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori