Borussia M'gladbah, mbrojtja më e mirë në Europë
“Mbrojtja fiton tituj”, kështu është shprehur trajneri i Bayern Mynih, Jup Heynckes. Por, lind pyetja se cili ekip ka mbrojtjen më të fortë për momentin?!

Absolutisht asnjë nga skuadrat elitare të Evropës. Është pikërisht Borussia Munchengladbah, e cila ka arritur nivele të larta futbollistike. Skuadra suprizë e këtij sezoni në Bundesligën gjermane ka pësuar 0.57 gola për ndeshje, duke ia kaluar edhe Juventusit që nuk ka pësuar asnjë humbje deri tani dhe duke pësuar mesatarisht 0.59 gola për ndeshje.

Pas tyre rënditen Bayern Mynih dhe Borussia Dortmund. /albeu.com/
Shtuar më 18/02/2012, ora 11:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori