Bota e tranferimeve manipulohet nga Rayola dhe Mendez, zbuloni rreth tyre

Ky është formacioni i Jorge Mendez, me lojtarët e tij të cilët janë starues në ekipet e tyre
Lëvizjet e mëdha të parave të futbollit në vitet e fundit janë kryesisht përgjegjësi e dy burrave: Jorge Mendes dhe Mino Raiola, të cilët kanë monipuluar marrëveshjet më të mëdha për të mbushur dritaret e transferimit. Me 85 milionë euro të Romelu Lukaku pasi shkoi në Manchester United duke u bërë zyrtar, agjenti italian Ka orkestruar një tjetër shitje të madhe, por çfarë vlereka XI staruese e secilit agjent?

"Jorge Mendes: 865 milionë euro"

Nëpërmjet kompanisë 'Gestifute', Mendes ka qenë mbrapa disa prej marrëveshjeve më të mëdha të futbollit dhe shpesh lëviz një lojtar për para të mëdha në shumë raste, Angel Di Maria arrin 179 milionë euro, James Rodriguez 128 milion euro, Cristiano Ronaldo 113 milion euro dhe Falcao 103 milion euro, përcjell Albeu.com.

"Mino Raiola: 583 milionë euro"

Superiori italian ka qenë përgjegjës për dy nga marrëveshjet më të mëdha të dy verave të fundit nëpërmjet Paul Pogba dhe lëvizjet e Romelu Lukaku në Manchester United me totalin e tyre të kombinuar vetëm 190 milionë euro. Zlatan Ibrahimoviç gjithashtu arrin 169 milion euro për Raiolën, me Mario Balotelli 69 milion euro dhe Henrikh Mkhitaryan 69 milion euro që përfaqësojnë disa nga lëvizjet e tij të mëdha. /albeu.com
Shtuar më 11/07/2017, ora 10:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori