Botërori klubeve 2018, mësohen rivalët e Real Madrid dhe River Plate
Në Emiratet e Bashkuara Arabe janë luajtur dy ndeshjet çerekfinale të "Fifa Club World Cup 2018" për klube, eventi ku marrin pjesë ekipet kampione në secilin kontinent.

Në takimet e para çerekfinale nuk kanë munguar surprizat, duke përcaktuar dy ekipet e fundit gjysmëfinaliste.

Ndërkohë që, në gjysmëfinale kualifikohen direkt ekipi kampion i Europës, Real Madrid dhe ai i Amerikës Latine, River Plate.


Fifa Club World Cup 2018 – Gjysmëfinale

18 dhjetor, River Plate – Al Ain

19 dhjetor, Kashima Antlers – Real Madrid


Shtuar më 16/12/2018, ora 12:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori