Braçe: Tirana e meritoi, sepse gaboi pak
View this post on Instagram

ATA #51 ENGJEJ NE QIELL! JU #ULTRASGUERRILS ENGJEJ NE TOKE! Mirenjohes pa fund per koreografine e dedikuar per 51 shqiptaret e zakonshem qe humben jeten nga #termeti; Mirenjohes pa fund qe ishit aq shume sot duke kontribuuar direkt ne ndihme te familjeve te te mbijetuarve nga #termeti; Mirenjohes pa fund per respektin e duartrokitjet per ekipet e jashtezakonshme te kerkim shpetimit te #Ushtrise, #Policise, #Zjarrefikesve, #UrgjencesMjekesore ne nje ceremoni te organizuar e gjitha nga #Partizani ne respekt te punes se tyre; Mirenjohes pa fund qe mbytet me fershellima sharjet e fyerjet banale te llumit te llumit! #JUJENINDRYSHE! Ju nuk jeni llumi! Ju meritoni respekt nje per nje! Faaaaaaleeeeeemiiiiiiindeeeeeriiiiit! Tani, Tirana gaboi fare pak, kaq mjaftoi per te qene me mire se Partizani, ndaj fitoi. Pra, e meritoi! Nderkohe, #PARTIZANI ESHTE, ATY, GJALLE, I KOMPLETUAR DHE I FORTE! Kush nuk e lexon kete tek ata djem, nuk i duhet #Partizanit; Faleminderit per gjithcka por #Partizani eshte shume me i madh se cdo individ, qofte ky edhe i huaj; eshte #Familja qe nis nga ata qe ishin sot ne stadium e deri tek i fundit i kuq ne kete vend! Eshte peshe e rende shume! Kjo eshte diferenca! Kete vit kemi fituar shume si #Familje; Se pari si ekip, pastaj te gjithe bashke, ekip e tifoze! Kjo eshte forca jone! Ketu duhet te ringrihemi! Alban, Lenc, Egzon, Bruno, Jasir, Jurgen, Esat, Erald, Elsin, Eneo, Kristi, Hektor etj, ju jeni kampionet, barra eshte mbi ju; Ju duhet te udhehiqni edhe te huajt, ju duhet ti beni bashke e te beheni bashke! Ju nuk humbni, ju fitoni ose mesoni! Kjo ishte ndeshja per te mesuar! Refuzojeni si humbje, pranojeni si mesim, pas 5 vitesh duhet edhe nje i tille; Bilanc i frikshem, mos harroni, e bete ju! @fkpartizani @ultrasguerrils0809

A post shared by Erion Brace (@erionbrace) on

Partizani humbi pas më shumë se 5 vitesh në derbi nga Tirana dhe padyshim që klima nuk është shumë e mirë në kampin e kuq.

erion brace
Zëvendës Kryeministri, Erion Braçe, është një tifoz i deklaruar i Partizanit dhe pas humbjes ka reaguar në profilin e tij në “Instagram”.

Ai shpreh respektin e tij për tifozët dhe koreografinë e tyre. Ndërsa, pranoi se Tirana e meritoi fitoren, pasi gaboi më pak se Partizani.

Ja çfarë shkruan Erion Braçe:

“ATA 51 ENGJEJ NE QIELL!
JU ultraguerrils!
ENGJEJ NE TOKE!
Mirenjohes pa fund per koreografine e dedikuar per 51 shqiptaret e zakonshem qe humben jeten nga termeti; Mirenjohes pa fund qe ishit aq shume sot duke kontribuuar direkt ne ndihme te familjeve te te mbijetuarve nga tërmeti; Mirenjohes pa fund per respektin e duartrokitjet per ekipet e jashtezakonshme te kerkim shpetimit te ushtrise, policise, zjarrëfikësve, UrgjencesMjekesore ne nje ceremoni te organizuar e gjitha nga Partizani ne respekt te punes se tyre; Mirenjohes pa fund qe mbytet me fershellima sharjet e fyerjet banale te llumit te llumit!

Ju jeni ndryshe!
Ju nuk jeni llumi!
Ju meritoni respekt nje per nje!
Faaaaaaleeeeeemiiiiiiindeeeeeriiiiit!

Tani,
Tirana gaboi fare pak,
kaq mjaftoi per te qene me mire se Partizani, ndaj fitoi.
Pra, e meritoi!

Nderkohe,
Partizani ESHTE, ATY, GJALLE,
I KOMPLETUAR DHE I FORTE!

Kush nuk e lexon kete tek ata djem,
nuk i duhet Partizanit;
Faleminderit per gjithcka por Partizani eshte shume me i madh se cdo individ, qofte ky edhe i huaj;
eshte familja qe nis nga ata qe ishin sot ne stadium e deri tek i fundit i kuq ne kete vend!

Eshte peshe e rende shume!
Kjo eshte diferenca!

Kete vit kemi fituar shume si familje;
Se pari si ekip, pastaj te gjithe bashke, ekip e tifoze!

Kjo eshte forca jone!
Ketu duhet te ringrihemi!
Alban, Lenc, Egzon, Bruno, Jasir, Jurgen, Esat, Erald, Elsin, Eneo, Kristi, Hektor etj, ju jeni kampionet, barra eshte mbi ju;
Ju duhet te udhehiqni edhe te huajt,
ju duhet ti beni bashke e te beheni bashke!

Ju nuk humbni, ju fitoni ose mesoni!
Kjo ishte ndeshja per te mesuar!

Refuzojeni si humbje, pranojeni si mesim, pas 5 vitesh duhet edhe nje i tille;
Bilanc i frikshem, mos harroni, e bete ju!”
Shtuar më 13/12/2019, ora 23:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori