Brazil 2014, Kalendari i Kombëtares shqiptare
Pëlqej
Dje në Zvicër janë vendosur datat e ndeshjeve për ekipet Kombëtare në kuadër të Eliminatoreve të Kampionatit Botëror Brazil 2014.

Siç dihet në grupin tonë Eliminator për Zonën e Europës marrin pjesë Norvegjia, Zvicra, Sllovenia, Shqipëria, Qipro dhe Islanda.

Në këtë takim të rëndësishëm Shortin si përfaqësues i Federatës Shqiptare të Futbollit e ndoqi Presidenti Armand Duka i cili shoqërohej nga dy ish-futbollistët e Kombëtares sonë Alban Bushi dhe Edvin Murati. /albeu.com/

Ja edhe kalendari i ndeshjeve:

2012

07.09.2012 Shqipëri-Qipro

11.09.2012 Zvicër-Shqipëri

12.10.2012 Shqipëri-Islandë

16.10.2012 Shqipëri-Slloveni

2013

22/23.03.2013 Norvegji-Shqipëri

07/08.06.2013 Shqipëri-Norvegji

06.09.2013 Slloveni-Shqipëri

10.09.2013 Islandë-Shqipëri

11.10.2013 Shqipëri-Zvicër

15.10.2013 Qipro-Shqipëri
Shtuar më 23/11/2011, ora 09:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori