Brazil-Itali, formacionet e mundshme
Nesër në mbrëmje ora 20.30 e gjithë bota e futbollit do ti ketë sytë nga miqësorja e luksit mes Brazilit dhe Italisë. Përballë njëra-tjetrës do të jenë ekipet më të titulluara në historinë e futbollit (plot 9 Kupa Bote) ndaj dhe interesi është tejet i madh.

Cesare Prandelli do ti ketë sytë nga dyshja e sulmit Osvaldo-Balotelli, ndërsa Scolari do të bazojë lojën e tij te talenti i Neymar dhe Diego Costa. /albeu.com/

Ja formacionet e mundshme:

Brazil (4-3-1-2): Julio Cesar; Dani Alves, David Luiz, Thiago Silva, Marcelo; Hernanes, Luiz Gustavo, Oscar; Kakà; Diego Costa, Neymar. Tr.: Scolari.

Itali (4-3-1-2): Buffon; Maggio, Bonucci, Barzagli, De Sciglio; De Rossi, Pirlo, Marchisio; Montolivo; Balotelli, Osvaldo. Tr.: Prandelli.

Arbitër: Studer (ZVI)
Shtuar më 20/03/2013, ora 09:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori