Brazili ndjek rrugën e Argjentinës (VIDEO)
Edhe Brazili ndjek të njëjtën rrugë si dhe Argjentina pasi eleminohet me anë të 11-metërshave nga skuadra e Paraguajit dhe duke i thënë kështu lamtumirën Kupës së Amerikës.

Brazili është mposhtur në mënyrën më të turpshme me anë të 11-metërshave pasi nuk ka shënuar asnjë 11-metërsh dhe duke u eleminuar nga surpriza e këtij kompeticioni.

Koha e rregullta mbaroi në rezultatin 0-0 dhe vetëm 90' minutat e luajtura nuk kanë mjaftuar pasi janë luajtur edhe minutat shtesë prej 30' minutash dhe përsëri nuk arrijnë të shënojnë asnjë nga ekipet.

Tashmë Paraguaji do të presë fituesin e çiftit Kili-Venezuelë e cila do të luhet në orën 00:15. /albeu.com/

Shikoni momente nga ndeshja:Gjuajtjet e 11-metërshave:

Shtuar më 17/07/2011, ora 23:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori