Brescia nis procedurat pa humbur kohë, përfundon kontratën me Balotellin
Balotelli është jashtë ekipit që nga rifillimi pasi pati debat me pronarin e Brescia Massimo Cellino.

Këtë mëngjes, u konfirmua që Rondinelle kishin ushtruar të drejtën e tyre për të tërhequr 29-vjeçarin nga kontrata e tij.

Ish-sulmuesi i Interit dhe Milanit nënshkroi një marrëveshje tre-vjeçare me qytetin e tij të lindjes verën e kaluar, por ai përmbante një klauzolë largimi nëse ata do bien në Serie B.

Balotelli mungoi në stërvitjen e Brescia dje, edhe pse kjo për faktin se klubi zgjodhi ta përjashtonte atë.
Shtuar më 30/06/2020, ora 15:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori