Brezi '92-95, e ardhmja e futbollit botëror (FOTO LAJM)

Isco Alcorcon - 21.4.1992
Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo janë yjet që i japin tonin futbollit momental duke bërë që çdo gjë të rrotullohet mes tyre. Por përveç argjentinasit dhe portugezit sporti më popullor në botë prodhon vit pas viti talente të shumtë të cilët premtojnë shumë për të ardhmen.

Portali Albeu sjell në foto-galerinë e mësipërme disa emra të njohur të fushaveblerta, të cilët edhe pse shumë të rinj, e kanë treguar veten që tani. Ata i përkasin brezit 1992-1995 dhe janë shpresa dhe e ardhmja e kombëtareve të tyre kur jemi rreth 3 vjet e gjysmë nga Kupa e Botës Rusi 2018.

Mes tyre nuk mund të mungonte as shqiptari Adnan Januzaj. /albeu.com/
Shtuar më 18/11/2014, ora 11:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori