Buffon: Donnarumma do të bëjë atë që e kënaq
Buffon ka folur për situatën aktule tek Juventus. Ai preku ndjesinë që ka pas humbjes 1-4 nga Real Madrid në finalen e Ligës së Kampionëve. Gazetarët nuk harruan ta pyesnin dhe për pas ardhësin tek kombëtarja e Italisë, për të cilin ai tha:

"Kam pasur një bisedë me Donnarumma. Nuk e di nëse do të qëndrojë në Milano, ai do të bëjë atë që do ta bëjë të lumtur." tha ai kur u pyet për mundësisë që ka Donnaruma për tu bashkuar me Juventusin.

Kapiteni i Juventusit është kthyer të flasë dhe për finalen e humbur në Cardiffit kundër Real Madridit:

"Ne evropianin po e kthejmë në tabu. Dy finalet të arritura në tre vjet nuk do të thotë se kemi probleme. Finalet i humbëm, por kur ju takoni ekipe të mëdha duhet gjithashtu të parashikoni të mundeni nga to. Ne kemi një bazë të mirë që duhet t'i sigurojmë tifozët" vazhdoi Buffon.

Për Bernardeschi, kapiteni i Juventusit tha:

"Duhet të linit vetëm, më pëlqeu mënyra se si ai e trajtoi këtë pjesë kur ishtë në evropia. Ne do të shohim nëse do të rritet." - Përfundoi kapitëeni i Juventusi. /albeu.com/
Shtuar më 01/07/2017, ora 12:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori