Buffon zbulon qëndrimin tek Juventusi pas skandalit "Calciopoli"
Gianluigi Buffon ka shpjeguar se pse ai qëndroi me Juventusin pas skandalit, ”Calciopoli” për t’ju thënë tifozëve, "në momentevështira, unë do të jem këtu".

Portieri i Paris Saint-Germain e ka fituar Kupën e Botës kur Juventusi u dëbua në Serie B, dhe mund t’i bashkohej ndonjë klubi të kalibrit më të madh asaj kohe.

Para kësaj, ai zgjodhi të mbetej te ”Zonja e Vjetër”, duke e fituar Serie B dhe duke u rikthyer në elitë po atë sezon.

“Në futboll, ju mund të dërgoni një mesazh jashtë me besnikëri”, tha Buffon për L’Equipe.

“Për t’ju thënë tifozëve: ‘Në momentevështira, unë do të jem këtu’. Ne luajmë për reputacionin tonë, paratë, titujt dhe shumë gjëra”, deklaroi ai. /albeu.com/
Shtuar më 08/10/2018, ora 23:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori