Buffon: Koha e duhur për t'u larguar nga Juventusi
Pëlqej
Gianluigi Buffon nuk ndihet i trishtuar për vendimin e tij për t'u larguar nga Juventusi. "Ju duhet të largoheni në momentin e duhur dhe kjo ishte koha e duhur".

Portieri luajti ndeshjen e tij të fundit për Bianconerët në skenat emocionale ditë e shtunë, por ende nuk ka vendosur nëse do të tërhiqet plotësisht apo do të transferohet në Paris Saint-Germain.

"Jam i lumtur, sepse kalova ditët më të mira të jetës sime në Juventus. Jam plotësisht në përputhje me mënyrën se si funksionon klubi, kështu që unë mund të falënderoj Presidentin, por për fat të keq, vitet ikin", tha Buffon.

"Është fundi i një epoke, ka portier më të rinj dhe më të fortë se unë tani.

"Ju duhet të largoheni në momentin e duhur dhe kjo ishte koha e duhur", përfundoi legjenda e Italisë. /albeu.com/
Shtuar më 22/05/2018, ora 19:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori