Buffon: Liverpool ka treshen më të mirë të sulmit
buffon00
Gianluigi Buffon ka thënë se “për momentin ai nuk e di se cila skuadër në botë ka sulmin më të mirë si Liverpooli”.

“Liverpool ka një skuadër shumë të fuqishme, por sidomos lojtarët e sulmit”, ka thënë ish portieri i Juventusit.

“Me Salah, Mane dhe Firmino që kanë një shpejtësi të madhe dhe po ashtu kreativitet, natyrisht ata janë kërcënim i madh”.

“Gjatë tërë karrierës sime kam dashur ta testojë veten ndaj më të mirëve në këtë momente nuk besoj që ka ndonjë skuadër në Europë apo botë me një treshe kaq të frikshme në sulm si Liverpooli
Shtuar më 28/11/2018, ora 18:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori