Buffon, portieri që solli risinë
buffon00
Nuk ka asnjë diskutim që Xhanluixhi Buffon është ndër portierët më të mirë në historinë e futbollit. Gardiani që aktualisht luan te PSG në Francë ka deklaruar se ka qenë ai portiere i parë që ka sjellë disa risi në botën e futbollit.

Doja gjithmonë që të isha ndryshe nga të tjerët. Preferoja të kisha veshjen time, kapelen time, dorezat e mia dhe të kisha shumë vëmendje. Kur ndeshjet i zhvillonim brenda në shtëpi, unë vishja fanellëne dytë, kur luanim jashtë vishja të parën. Mëngët i hoqa jo sepse doja të tregoja muskujt, por ishte çështje rehatie”, tha Xhanluixhi Buffon. /albeu.com/
Shtuar më 06/10/2018, ora 16:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori