Bullgari-Kosovë, "dardanët" me dy ndryshime: Formacionet zyrtare

anë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Bullgarisë dhe Kosovës.

Bullgaria e pret sonte Kosovën në stadiumin nacional “Vasil Levski” në Sofje, ndeshje e vlefshme kualifikuese për Kampionatin Evropian 2020.

Pas barazimit 1-1 me Malin e Zi ditë më parë, Kosova do të kërkojë sonte pikët e plota kundër Bullgarisë.

"Dardanët" do të jenë pa Herolind Shalën, Valon Berishën, Hekuran Kryeziun dhe Arbër Zenelin, ky i fundit u lëndua në Podgoricë kundër Malit të Zi.

Kosova do të nisë këtë ndeshje me dy ndryshime; Edon Zhegrova do të zëvendësojë Zenelin, kurse në vend të Paqaradës starton Benjamin Kololli.

Kapiten edhe në këtë ndeshje do të jetë Amir Rrahmani.

Nuk starton Florent Hadërgjonaj.
Shtuar më 10/06/2019, ora 19:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori