Bundesliga, Bayerni fiton kampionatin (VIDEO)
Albeu.com
Bayern Munich ka arritur të mposhtë Bochumin në Allianz Arena me rezultat 3-1 dhe të sigurojë titullin e Bundesligës, falë hat-trick-ut të Thomas Mullerit dhe fitores së Werder Bremenit kundër Schalkes.
Schalke, është mposhtur në fushë të vet nga Werder Bremeni me rezultat 2-0 me golat e Mehmet Ozil dhe Hugo Almeida.

Bayern Munichu është edhe në një garë tjetër të rëndësishme, Ligën e Kampionëve, ku në finale do të takohet me Interin.


Ja rezultatet:

Hamburger 4 : 0 Nurnberg
Stuttgart 2 : 2 Mainz
Cologne 2 : 2 Freiburg
Hannover 6 : 1 Borussia M.
Bayern 3 : 1 Bochum
Eintracht Frankfurt 1 : 2 Hoffenheim
Schalke 04 0 : 2 Werder
Bayer 1 : 1 Hertha
Borussia D. 1 : 1 Wolfsburg


Ja golat:


Bayern 3 : 1 BochumSchalke 04 0 : 2 WerderHannover 6 : 1 Borussia M.
Shtuar më 02/05/2010, ora 04:31
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori