Bundesliga gjermane, te gjitha rezultatet
Albeu.com
Të dielën u zhvilluan 2 përballjet e fundit në kuadër të javës së 27–të në Bundesligën gjermane. Bajer Leverkuzeni dhe Verder Bremeni, në Diseldorf, u ndan në paqe, me barazim 1-1.Vendasit të parët hapën rezultatin në minutën e 12-të, me autor të golit Trankuillo Barneta, ndërsa mysafirët nga Bremeni barazuan rezultatin në minutën e 33-të, përmes Kludio Pizaros. Në përballjen tjetër, Shtutgarti në terrenin vendas në kohën shtesë shënoi golin e vetëm në përballjen me Hamburgun, e vlevshme për tri pikë. Autori i golit ishte Mario Gomez, në minutën e 93-të.

Bundesliga
Bayer Leverkusen 1 - 1 Werder Bremen
Stuttgart 1 - 0 Hamburger SV
Bayern Munich 4 - 0 Eintracht Frankfurt
Borussia Dortmund 3 - 1 1. FC Cologne
Energie Cottbus 2 - 1 Arminia Bielefeld
Hannover 2 - 0 Hertha BSC
Hoffenheim 0 - 3 Bochum
Monchengladbach 1 - 2 Wolfsburg
Schalke 2 - 0 Karlsruhe
Shtuar më 13/04/2009, ora 04:32
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori