Buqsuets : Casemiro është mesfushori difensiv më i mirë në botë
Rëndësia e Casemiro tek Real Madridit është theksuar më shumë se kurrë në muajt e fundit siç është treguar nga lavdërimi i Massimiliano Allegrit në punën e tij para finales së Ligës së Kampionëve me Juventusin.

Tani, mesfushori i Barcelonës Sergio Busquets ka shprehur admirimin e tij për brazilianin, duke e renditur atë si një nga mesfushorët më të mirë në botë. "Ka shumë mesfushorë të mëdhenj në botë, ku secili ka stilin e tij unik", tha Busquets ndërsa ishte në Katar. "Në pozicionin tim unë do të përmend Casemiro, i cili po bën shumë mirë. Bruno ka pasur një vit të madh në Villarreal, ndërsa N'Golo Kante ka qenë i shkëlqyeshëm me Nemanja Matic në Chelsea Ander Herrera. ", përvjell Albeu.com.

Busquets vazhdoi të diskutonte për lojtarët e rinj dhe tha se nuk është vetëm aftësia e një lojtari që përcakton nëse blerja e tij është një sukses, se ka faktorë të tjerë që kontribuojnë.

"Kërkesat janë jashtëzakonisht të larta në këtë nivel dhe kjo varet nga shumë faktorë, "shtoi ai." Kjo varet nëse lojtarët marrin mundësi, nëse punojnë shumë dhe nëse janë të nivelit të kërkuar. Të gjithë faktorët duhet të vijnë së bashku, shpresoj që më shumë lojtarë nga La Masia do të ketë sukses ". përfundoi mesfushori difensiv i Barcelonës. /albeu.com/
Shtuar më 06/07/2017, ora 17:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori