Burdisso para operacionit: Falenderoj ata që më qëndruan afër
Nesër do të operohet mbrojtësi argjentinas i Romës, Nicolas Burdisso. Mjekët që do kryejnë ndërhyrjen kirurgjikale janë Prof. Giuliano Cerulli dhe Dr. Daniel Martinez, të dy mjekë të kombëtares argjentinase. Arsyeja e operacionit është: ligamentet e gjurit të majtë të këputura rëndë gjatë ndeshjes Kolumbi-Argjentinë.

Kështu, Burdisso i jep lamtumirën këtij sezoni futbollistik por arrin të gjejë fjalët përpara mikrofonave të "Sky Sport": " Falenderoj këdo që më ka qëndruar afër, dua ti përshëndes të gjithë. Tani mendoj vetëm për operacionin e nesërm". /albeu.com/
Shtuar më 18/11/2011, ora 18:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori