Busquets, Futbollisti Katalanas i 2012-ës
Futbollisti i Barceleonës Sergi Busquets është shpallur "Futbollisti Katalanas i vitit 2012". 24-vjeçari mundi konkurrencën e shokëve të tij të skuadrës Carles Puyol, Victor Valdes si dhe fituesin e vitit të kaluar, Xavi Hernandez.

Busquets gjatë vitit të fundit ka patur një paraqitje të mirë me Barcelonën si dhe kombëtaren spanjolle ku ishte një ndër lojtarët kyç që ndihmoi në fitim e Euro 2012.

Përveç këtij çmimi, trofe jepen dhe për arbitrin apo dhe trajnerin më të mirë, ku këtë të fundit e fitoi tekniku i Wigan Athletic, Roberto Martinez. /albeu.com/
Shtuar më 22/02/2013, ora 10:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori