"Buzëqesh" Pioli, rikthehen Kjaer dhe Bennacer
Simon Kjaer është rikthyer në stërvitje dhe së shpejti do të jetë në dispozicion të Stefano Pioli. Ishte vetë mbrojtësi i Milanit ai që njoftoi kthimin e tij , me një postim në rrjetet sociale: "Është bukur të kthehesh në fushë", shkroi ai në Instagram. Danezi ka bërë punë të personalizuar dhe po synon derbi në 21 shkurt, një moment historik në garën për Scudetto. Tashmë për ndeshjen jashtë në La Spezia, megjithatë, trajneri i Rossonerëve do tëllogarisë edhe mesfushorin Bennacer, algjeriani është shëruar plotësisht nga bronkiti , ai u stërvit në një grup, dhe madje mund të inkuadrohet si titullar , siç nuk ka ndodhur që prej asaj kohe 13 Dhjetor.

Bennacer ka qëndruar jashtë pa për një kohë të gjatë për shkak të një dëmtimi në kofshën e djathtë. Ndeshja kundër italianëve mund të jetë mundësia e duhur për të vendosur përfundimisht minuta në këmbë për të qenë gati me Interin.

Nga ana tjetër, Kjaer nuk luan për shkak të një problemi muskulor që nga derbi i Kupës së Italisë më 26 janar dhe, megjithë besueshmërinë e treguar nga Tomori, Pioli gjithashtu shpreson të ketë kthimin e tij më të mirë për t'u përballur me Nerazzurrët në një sfidë vendimtare në letër .

Ende punojnë veç dhe ne terapi, Tonali dhe Brahim Diaz, përkatësisht duke luftuar me problemin në kofshën e majtë. /albeu.com/
Shtuar më 10/02/2021, ora 08:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori