Byern Munchen heq dorë nga Dybala
Pavarësisht nga thashethemet në javët e fundit, Bayern Munich ka vendosur të braktisin ndjekjen e tyre Paolo Dybala, i cili tani duket se do të qëndrojë në Juventus në sezonin e ardhshëm, transmeton Indeksonline.

Argjentinasi shihej si një nga zëvendësimet e mundshme ndaj Franck Ribery dhe Arjen Robben, të cilët të dy u tërhoqën në fund të sezonit.

Megjithatë, në anën tjetër, pala gjermane ka vendosur të përqëndrohet në objektiva të tjerë.

Në fakt, ata kanë vendosur fokusin e tyre në Ousmane Dembele lojtarin e Barcelonës dhe Leroy Sane të Man City. Dy lojtarë që mund të largohen këtë verë, si rezultat i inkuadrimit në lojë më pak se sa ata dëshirojnë.

Sa për Dybala, sulmuesi është i bindur se qëndron në Juventus këtë verë. Pas takimit me menaxherin e ri, Maurizio Sarri beson se ai mund të jetë i dobishëm në projektin që italiani ka në mendje.
Shtuar më 14/07/2019, ora 16:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori