Byreku i jep fund karrierës së Wayne Shaw
Portieri rezervë i Sutton, Wayne Shaw, është larguar nga skuadra pas skandalit të byrekut në stol.

Në ndeshjen e Kupës së Mbretëreshës kundër Arsenalit, portieri që peshon më shumë se 110 kg u kap nga kamerat duke ngrënë byrek në pankinë.

Videoja u bë virale dhe të gjithë e panë me simpati këtë gjest, por Federata Angleze e Futbollit (FA) hapi një hetim, pasi një kompani bastesh e kishte kuotuar me koeficientin 8 ngrënien e byrekut gjatë ndeshjes nga ana e Shaw.

Pas kësaj ngjarjeje, drejtuesit e klubit kanë folur me portierin, i cili më pas ka dhënë dorëheqjen.
Shtuar më 22/02/2017, ora 09:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori