Cabellos flet për herë të parë si lojtar i Real Madrid
Real Madrid ka nënshkruar me Dani Ceballos nga Real Betis. 20-vjeçari ka njohur lavdinë e klubit të tij të ri, duke premtuar gjithashtu të shtojë edhe më shumë sukses në librat e historisë së klubit.

"Nuk mund ta imagjinoj krenarinë dhe përgjegjësinë që ndjej kur kam hyrë në Real Madrid ", deklaroi ai në mediat sociale." Unë do t'i jap gjithçka për ta bërë historinë e këtij klubi edhe më të madh. Kam ardhur me motivim të madh. Unë do të përpiqem të tregoj se unë meritoj ta vesh këtë fanell." tha ai pr eksperiencn e re q e pret.

Ndërsa ai po e shihte me të ardhmën me emocion, ai gjithashtu kishte disa fjalë dhe për klubin që po largohej". Unë gjithmonë do të mbaj simbolin e Real Betis në zemrën time ", tha ai." Unë u jam shumë mirënjohës për të gjithë njerëzit e familjes Verdiblanco për të më zhvilluar si një lojtar dhe si një person. Ata jan treguar besues pr mua qe nga minuta e parë në të fundit. "Viva la Betis!", prfundoi ai prezantimin e tij si nj lojtar i Realit t Madridit, prcjell Albeu.com.

Lojtari do të bashkohet me klubin e tij të ri më 20 korrik dhe do të lidhet me shokët e tij të ri në Shtetet e Bashkuara, për turneun para sezonit. /albeu.com/
Shtuar më 15/07/2017, ora 09:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori