Cadiz CF – Barcelona, formacionet zyrtara
Sot do të luhet ndeshja ndërmjet Cadiz CF dhe Barcelona, në kuadër të xhiros së 12-të të La Ligas.

‘Blaugranët’ nuk kanë pasur formë të mirë në La Liga, ata gjenden në pozitën e shtatë me 14 pikë gjithsej.

Cadiz CF quditërisht renditet një pozitë më lart se Barça, respektivisht në pozitën e gjashtë me 15 pikë, por që Barcelona ka dy lojë më pak.

Skuadra katalunase kërkon të avancojë në tabelë dhe një fitore do t’i këndellte djelmoshat e Ronald Koeman.

Barcelona: Ter Stegen, Dest, Mingueza, Lenglet, Jordi Alba; Busquets, De Jong; Coutinho, Messi, Griezmann; Braithwaite.

Cadiz CF: Ledesma; Iza, Fali, Marcos Mauro, Espino; Alberto Perea, Jonsson, Bodiger, Jairo; Alex Fernandez, Gimenez
Shtuar më 05/12/2020, ora 20:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori