Cagliari-Milan dhe Siena-Fiorentina hapin javën e "I-rë" të Serisë A
Është Udinese-Juventus superndeshja e kësaj jave në Serinë A, që nis sot në orën 18:00. Ndeshja ishte e planifikuar të luhej javën e parë të kampionatit italian por greva e futbollistëve e shtyhu për në 21 dhjetor, në orën 20:45.

Ndeshje të tjera që luhen po sot janë Cagliari-Milan dhe derbi i Toskanës mes Sienës dhe Fiorentinës.

Ndërsa nesër, veç të tjerash, luhen edhe Inter-Lecce dhe Lazio-Chievo. /albeu.com/

SIENA-FIORENTINA ora 18:00

Siena (4-4-2): Brkic; Vitiello, Rossettini, Terzi, Del Grosso; Mannini, D'Agostino, Gazzi, Brienza; Calaiò. Tr. Sannino

Fiorentina (4-3-3): Boruc; De Silvestri, Gamberini, Natali, Pasqual; Behrami, Montolivo, Lazzari; Cerci, Gilardino, Jovetic. Tr: Delio Rossi

CAGLIARI-MILAN ora 20:45

Cagliari (4-3-1-2): Agazzi; Pisano, Canini, Ariaudo, Agostini; Rui Sampaio, Nainggolan, Ekdal; Cossu;Larrivey, Ibarbo. Tr: Ballardini

Milan (4-3-1-2): Abbiati; Zambrotta, Bonera, T. Silva, Antonini; Aquilani, Van Bommel, Nocerino; Boateng; Ibrahimovic, Pato. Tr: Allegri

Shtuar më 20/12/2011, ora 15:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori