Capello: Cancelo ka probleme me krosimet
Fabio Capelo ka analizuar nga ndeshjen Ajax-juventus.

Italiani ka folur me fjalë jo të mira për Joao Cancelon, i cili asistoi në golin e Ronaldos. Por pas pushimit të pjesës së pare ai gaboi në golin e barazimit të Ajaxi-it.

"Përshkroi 40 metra me shpejtësi, ngriti kokën dhe shërbeu një top fantastik për Ronaldon. Zakonisht ai ka probleme me krosimet. Në ndeshjet e tjetra kam parë që nuk ka qenë i saktë.” komentoi Capelo. Në fakt, mbrojtësi numëron deri më tani 6 asist në këtë sezon, duke tejkaluar veten me fanellën e Interit. /ALBEU.COM/
Shtuar më 11/04/2019, ora 10:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori