Capello: Ibra si van Basteni
Trajneri italian, Fabio Capello, ka zbuluar se si ka arritur ta bëjë sulmuesin, Zlatan Ibrahimovic, një golashënues të madh.

Ai thotë se këtë gjë Ibra e arriti pasi i ndiqte videot e ish-sulmuesit legjendar holandez, Marco van Basten.

“Unë një ditë i thash atij se je aq i mirë sa Marco Van Basten. Ke potencialin e duhur që të jesh sikur ai”, deklaroi italiani.

Ibra ka një talent të madh dhe kjo nuk është e vështirë që një talent ta kthesh në makinë të golave”, shtoi Capello.

Sulmuesi suedez ka shënuar mbi 300 gola me skuadrat ku ka luajtur dhe me Kombëtaren suedeze.
Shtuar më 24/11/2014, ora 15:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori