Capello ironizon Ronaldon: Bota e futbollit njeh Pele, Messin, dhe Maradonën
Fabio Capello ka anashkaluar Cristiano Ronaldon duke deklaruar se bota e futbollit njeh Messin, Maradonën dhe Pelen.

"Në historinë e futbollit vetëm 3 kanë qenë gjenitë, Pele, Maradona dhe Mesi. Ky është vetëm mendimi im", ka sqaruar italiani, duke anashkaluar Ronaldon. "Maradona dhe Mesi jo vetëm i mendonin gjërat gjeniale, por edhe i zbatonin në fushë. Bashkë me Pelen ishin dhe janë impresionuest" shton më tej Capelo. Deklarata e 72-vjeçarit ka shkaktuar mjaft reagime, sepse ai nuk ka përmendur Ronaldon. Një tjetër arsye për të ndezur debatin Messi-Ronaldo.
Shtuar më 14/03/2019, ora 10:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori