Capello: Ja dallimi mes Messit dhe Cristianos
Tekniku i njohur italian, tashmë në krye të kombëtares ruse, Fabio Capello, ka bërë krahasimin mes dy futbollistëve më të mirë në botë për momentin mes Cristiano Ronaldos dhe Lionel Messit.

Për "Don Fabio"-n, që të dy janë të jashtëzakonshëm, por mes tyre nuk mungojnë dallimet.

"Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi janë dy lojtarë të jashtëzakonshëm, por shumë të ndryshëm mes tyre", është shprehur Capello.

"Cristiano është futbollist me energji të madhe, me një teknikë të mirë, por nuk e ka teknikën e pastër si Messi. Është shumë vështirë të luash kundër Messit", vijoi tekniku italian. /albeu.com/
Shtuar më 31/10/2014, ora 10:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori