Capello: Messi dhe Ronaldo nuk kanë respekt
Fabio Capello beson se mos prania e Cristiano Ronaldos dhe Lionel Messi në ndarjen e çmimeve të FIFA-s tregon se ata “nuk kanë respekt”.

“Ishte një mungesë respekti me mosardhjen e tyre”, tha Capello për Mundo Deportivo.

“Kur mbahen çmimet Oscar, ata (të nominuarit) të gjithë janë aty. Është e mundshme që ata fitojnë shpesh por edhe humbasin shpesh”.

“Por, duhet të jeni aty edhe kur humbisni, jo vetëm kur fitoni”, deklaroi Capello.
Shtuar më 25/09/2018, ora 00:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori