Capello: Ronaldo talenti më i madh, krijoi probleme në dhomën e veshjes
Ish-trajneri i Real Madrid, rrëfeu të martën për Sky Sports se braziliani Ronaldo Nazario ishte "talenti më i madh" që ai trainoi dhe në të njëjtën kohë ai që krijoi më shumë probleme për të në dhomën e veshjes.

Capello, i cili trainoi Ronaldon në pjesën e parë të sezonit 2006-2007 te Real Madrid ka një lidhje të fortë miqësie me të.

"Talenti më i madh që kam trajnuar është Ronaldo. Dhe në të njëjtën kohë ishte ai që krijoi problemet më të mëdha për mua në dhomën e veshjes. Ai dikur bënte festa, çdoditë. Një herë Holandezi Ruud Van Nistelrooy tha: Këtu në dhomën e dollapit mban erë alkool", rrëfeu Capello në televizionin privat italian "Sky Sport".

"Atëherë kur Ronaldo u largua (për te Milani, në Janar 2007), filluam të fitonim, por nëse flasim për talent, ai ishte padyshim më i madhi," shtoi trajneri Italian.

Capello gjithashtu tha se takohet "shpesh" me Ronaldon dhe se ata bisedojnë me kënaqësi. /albeu.com/
Shtuar më 19/05/2020, ora 21:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori