Capello tegon se cila skuadër do e fitoj derbin sonte
Fabio Capello ka parashikuar se “vendosmëria dhe motivimi” do të jetë vendimtar në derbin e madh lokal italian, Inter - Milan.

Derby della Madonnina i parë i këtij sezoni do të zhvillohet nga ora 20:30 në ndeshjen që do të luhet në stadiumin Giuseppe Meazza.

“Këto statistika tregojnë për një barazim, por ju duhet të analizoni dobësitë e skuadrave dhe në këtë kuptim mua më duket sikur mbrojtja e Milanit nuk është veçanërisht e fortë”, ka thënë fillimisht Capello.

“Rossonerët kanë pak vështirësi në pjesën e prapme dhe Interi është shumë i rrezikshëm në sulm. Milani do të duhet të jetë me të vërtetë shumë i kujdesshëm”.

“Ju kurrë nuk mund të bëni parashikime në një derbi, sepse loja është e ndarë nga pjesa tjetër e sezonit dhe ka atmosferën e vet të veçantë”.

“Statistikat nuk janë vendimtare, por vendosmëria dhe motivimi”, përfundoi trajneri i njohur italian.
Shtuar më 21/10/2018, ora 18:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori