Meta kërcënon me prerje dore Kryemadhin, Bashën e Edi Ramën: Do e bëj unë!
Casillas: Triumf i merituar
"Një triumf i merituar". Kështu e ka quajtur fitoren e Real Madrid ndaj Barcelonës në Superkupën e Spanjës, portieri dhe kapiteni i "Los Blancos", Iker Casillas.

Pas ngriti në qiell trofeun e parë sezonal, gardiani i skuadrës së Jose Mourinho deklaroi:

"Është një sukses i merituar me Valdes që bëri pritje spektakolare. Duhet ti themi faleminderit Barcelonës: treguan personalitet të madh dhe qëndruan në fushë gjatë ceremonisë".

Pas Kampionatit Europian të fituar më 1 korrik në Kiev ndaj Italisë, ky është trofeu i dytë personal për Casillas, Ramos, Arbeloa, Xabi Alonso etj. /albeu.com/
Shtuar më 30/08/2012, ora 09:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori