Catalonia fiton miqësoren, në stadium thirrje kundër Spanjës (VIDEO)
Catalonia ka fituar dje në mbrëmje ndeshjen e parë miqësore duke mundur 2-1 në stadiumin e Gironës Venezuelën.

Kjo ishte hera e parë që Catalonia zhvillonte miqësore në një datë të caktuar nga UEFA.


Kjo Kombëtare dje kishte në fushë pothuajse të gjithë akademinë e Barcelonës si Pike, Bojan Kërkic, Bartra, apo Aleks Vidal.

Por përveç rezultatit pozitiv, në stadium nuk munguan fyerjet Spanjës, duke ditur dhe historinë, me Catalonia-n që kërkon pavarësinë nga Spanja.

Ndërsa, pas ndeshjes ish-futbollisti i Spanjës, Pique, nuk i kurseu kritikat për sjelljen e tifozerisë për thirrjet ofenduese teksa tha se respekti duhet të jetë mbi gjithçka. /albeu.com/


Shtuar më 26/03/2019, ora 10:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori