Cavani "ujk" i vjetër, Manchester United fiton ndaj Evertonit (VIDEO)
Manchester Unitedi ka siguruar kualifikimin në raundin tjetër të Kupës së Anglisë.

"Djajtë e Kuq" mposhten Evertonin me rezultat 0 – 2.

Ndeshja ishte e baraspeshuar me të dy skuadrat që assesi nuk ia dilnin të mposhtin portierin kundërshtar.

Ishte Edinson Cavani që pas përpjekjeve të shumta në lojë, ia doli që të ‘tund’ portën kundërshtare (88′), kurse fitoren e vulosi Anthony Martial në momentet e fundit (90+6).

Tani, Unitedi është kualifikuar tutje dhe mbetet të shihet kundërshtari i radhës.
Shtuar më 23/12/2020, ora 23:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori