E FUNDIT/ Mbytet pushuesi në Durrës
Celtic si Juventusi, shpallet për herë të 8 radhazi kampion (VIDEO)
Celtic është zyrtarisht kampionSkoci, pasi fitoi 3-0 në transfertë ndaj Aberdeen në javën e 36-të, dy javë para fundit.

Ky është titulli i 8-të radhazi i Celtic në kampionatin skocez, ashtu si Juventus në Itali, që kanë vendosur diktatin e tyre.

Me 84 pikë, plot 12 më shumë se Rangers, Celtic shpallet kampion për herë të 50-të në historinë e klubit në Skoci, një klub legjendë dhe një shifër rekord.
Shtuar më 04/05/2019, ora 16:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori