Chamberlain vlerëson rëndësinë e tifozëve të tyre në fitoren magjike kundër Cityt
Liverpooli shënoi tri golat në pjesën e parë, për t’u mbrojtur fort në pjesën e dytë dhe Oxlade u dallua me supergolin e tij. Pas ndeshje Alex Oxlade – Chamberlain ka falenderuar tifozët duke ua dedikuar atyre të gjithë paraqitjen.

“Ishte fillim i mirë për ne, 3-0 në pjesë të par na e dha një mundësi të shkëlqyer”.

“Ne e kemi ditur se është dashur të fillojmë shpejt, por nuk mendoj se ishte e vështirë me këtë atmosferë. Nga hyrja në fushë e deri te nxehja, tifozët ishin të pabesueshëm”.

“Më motivuan shumë dhe jam i sigurt se edhe djemt tjerë. Ne e kemi fituar ndeshjen në pjesë të parë dhe më pas është dashur ët mbrohemi në pjesën e dytë”, përfundoi Oxlade. /albeu.com/
Shtuar më 05/04/2018, ora 10:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori