CHAMPIONS/ Dy ndeshjet e sotme dhe favoritët për të kaluar në çerekfinale
Pavarësisht panikut që po përjeton Europa nga Koronavirusi, UEFA ka vendosur që të luhen dy ndeshjet e kthimit në Champions League.

Sot në orën 21:00 RB Leipzig do të presë Tottenhamin në stadiumin "Red Bull Arena" ndërsa sfida e parë përfundoi 1-0 në favor të skuadrës gjermane.

Paralel edhe në Spanjë do të zhvillohet sfida mes Valencias dhe Atalantës, ku italianët sfidën e parë e fituan me rezultatin thellë 1-4.

Skuadrat do të synojnë të presin dy bileta për në çerekfinale të kompeticionit më të rëndësishëm të futbollit në Europë.

Si pasojë e Koronavirusit, të gjitha sportet në Itali janë pezulluar.

Shtuar më 10/03/2020, ora 09:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori