CHAMPIONS/ Këto janë skuadrat që kanë siguruar kualifikimin
Të martën dhe të mërkurën janë zhvilluar ndeshjet e xhiros së pestë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Një situatë e paqartë mbetet te grupi B, ku të katër skuadrat kanë ende gjasa për të kaluar tutje.

Gjithçka do të vendoset në xhiron e fundit, ku Real Madrid takohet me Borussia Monchengladbach, ndërsa Interi pret Shakhtarin.

Derisa duhet pritur xhiroja e fundit në grupin B për të parë se cilat skuadra do të shkojnë tutje, tashmë në grupe të caktuara veç se janë mësuar emrat e disa prej skuadrave që kanë siguruar një gjë të tillë.

Më poshtë i gjeni emrat e skuadrave që kanë siguruar kalimin në fazën tjetër:

Bayern Munich

Manchester City

Porto

Dortmund

Liverpool

Chelsea

Sevilla

Barcelona

Juventus
Shtuar më 03/12/2020, ora 10:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori