Champions: 3 ndeshje nga fundi i grupeve, rezultatet, klasifikimi dhe kalendari
Pas ndeshjeve të Kombëtareve dhe kampionateve në fundjavë, kjo mesjavë sjell edhe elitën e futbollit europian për klube, Champions League.

Më poshtë keni kalendarin e mbetur për vitin 2020, rënditjet në grupe dhe përballjet më interesante që priten duke nisur nga kjo e martë dhe e mërkurë.

KALENDARI PËR VITIN 2020 DHE RËNDITJA NË GRUPE

GRUPI A
Bayern Munchen 9
Atletico Madrid 4
Lokomotiv Moska 2
Salzburg 1

E mërkurë 21 tetor
Red Bull Salzburg-Lokomotiv Moska 2-2
Bayern Munchen-Atletico Madrid 4-0

E martë, 27 tetor
Lokomotiv Moska-Bayern Munchen 1-2
Atletico Madrid-Red Bull Salzburg 3-2

E martë, 3 nëntor
Lokomotiv Moska-Atletico Madrid 1-1
Red Bull Salzburg-Bayern Munchen 2-6

E mërkurë 25 nëntor
Bayern Munchen-Red Bull Salzburg
Atletico Madrid-Lokomotiv Moska

E martë 1 dhjetor
Lokomotiv Moska-Red Bull Salzburg
Atletico Madrid-Bayern Munchen

E mërkurë, 9 dhjetor
Bayern Munchen-Lokomotiv Moska
Red Bull Salzburg-Atletico Madrid

GRUPI B
Borussia Monchengladbach 5
Shakhtar Donetsk 4
Real Madrid 4
Inter 2

E mërkurë 21 tetor
Real Madrid-Shakhtar Donetsk 2-3
Inter-Borussia Monchengladbach 2-2

E martë 27 tetor
Shakhtar Donetsk-Inter 0-0
Borussia Monchengladbach-Real Madrid 2-2

E martë 3 nëntor
Shakhtar Donetsk-Borussia Monchengladbach 0-6
Real Madrid-Inter 3-2

E mërkurë 25 nëntor
Borussia Monchengladbach-Shakhtar Donetsk
Inter-Real Madrid

E martë 1 dhjetor
Shakhtar Donetsk-Real Madrid
Borussia Monchengladbach-Inter

E mërkurë 9 dhjetor
Real Madrid-Borussia Monchengladbach
Inter-Shakhtar Donetsk

GRUPI C
Manchester City 9
Porto 6
Olympiacos 3
Olympique Marseille 0

E mërkurë 21 tetor
Manchester City-Porto 3-1
Olympiacos-Olympique Marsiglia 1-0

E martë 27 tetor
Porto-Olympiacos 2-0
Olympique Marsiglia-Manchester City 0-3

E martë 3 nëntor
Manchester City-Olympiacos 3-0
Porto-Olympique Marsiglia 3-0

E mërkurë 25 nëntor
Olympiacos-Manchester City
Olympique Marsiglia-Porto

E martë 1 dhjetor
Porto-Manchester City
Olympique Marsiglia-Olympiacos

E mërkurë 9 dhjetor
Manchester City-Olympique Marsiglia
Olympiacos-Porto

GRUPI D
Liverpool 9
Ajax 4
Atalanta 4
Midtjylland 0

E mërkurë 21 tetor
Ajax-Liverpool 0-1
Midtjylland-Atalanta 0-4

E martë 27 tetor
Liverpool-Midtjylland 2-0
Atalanta-Ajax 2-2

E martë 3 nëntor
Midtjylland-Ajax 1-2
Atalanta-Liverpool 0-5

E mërkurë 25 nëntor
Liverpool-Atalanta
Ajax-Midtjylland

E martë 1 dhjetor
Liverpool-Ajax
Atalanta-Midtjylland

E mërkurë 9 dhjetor
Ajax-Atalanta
Midtjylland-Liverpool

GRUPI E
Chelsea 7
Sevilla 7
Rennes 1
Krasnodar 1

E martë 20 tetor
Chelsea- Sevilla 0-0
Rennes-Krasnodar 1-1

E mërkurë 28 tetor
Krasnodar-Chelsea 0-4
Sevilla -Rennes 1-0

E mërkurë 4 nëntor
Sevilla -Krasnodar 3-2
Chelsea-Rennes 3-0

E martë 24 nëntor

Krasnodar- Sevilla
Rennes-Chelsea

E mërkurë 2 dhjetor
Krasnodar-Rennes
Sevilla-Chelsea

E martë 8 dhjetor
Chelsea-Krasnodar
Rennes- Sevilla

GRUPI F
Borussia Dortmund 6
Lazio 5
Club Brugge 4
Zenit 1

E martë 20 tetor

Zenit San Pietroburgo-Club Brugge 1-2
Lazio-Borussia Dortmund 3-1

E mërkurë 28 tetor
Club Brugge-Lazio 1-1
Borussia Dortmund-Zenit 2-0

E mërkurë 4 nëntor
Zenit -Lazio 1-1
Club Brugge-Borussia Dortmund 0-3

E martë 24 nëntor
Borussia Dortmund-Club Brugge
Lazio-Zenit

E mërkurë 2 dhjetor
Borussia Dortmund-Lazio
Club Brugge-Zenit

E martë 8 dhjetor
Zenit -Borussia Dortmund
Lazio-Club Brugge

GRUPI G
Barcelona 9
Juventus 6
Dynamo Kiev 0
Ferencvaros 0

E martë 20 tetor
Dynamo Kiev-Juventus 0-2
Barcelona-Ferencvaros 5-1

E mërkurë 28 tetor
Juventus-Barcelona 0-2
Ferencvaros-Dinamo Kiev 2-2

E mërkurë 4 nëntor
Barcelona-Dynamo Kiev 2-1
Ferencvaros-Juventus 1-4

E martë 24 nëntor
Juventus-Ferencvaros
Dynamo Kiev-Barellona

E mërkurë 25 nëntor
Juventus-Dynamo Kiev
Ferencvaros-Barcellona

E martë 8 dhjetor
Barcelona-Juventus
Dynamo Kiev-Ferencvaros

GRUPI H
Manchester United 6
RB Leipzig 6
Paris Saint-Germain 3
Istanbul Basaksehir 3

E martë, 20 nëntor
Paris Saint-Germain-Manchester United 1-2
RB Leipzig-Istanbul Basaksehir 2-0

E mërkurë 28 nëntor
Manchester United-RB Leipzig 5-0
Basaksehir-Paris Saint Germain 0-2

E mërkurë 4 nëntor
Istanbul Basaksehir-Manchester United 2-1
RB Leipzig-Paris Saint-Germain 2-1

E martë, 24 nëntor
Paris Saint-Germain-RB Leipzig
Manchester United-Istanbul Basaksehir

E mërkurë 2 dhjetor
Istanbul Basaksehir-RB Leipzig
Manchester United-Paris Saint-Germain

E martë 8 dhjetor

Paris Saint-Germain-Istanbul Basaksehir
RB Leipzig-Manchester United
Shtuar më 23/11/2020, ora 11:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori