Chapecoense bën fluturimin e parë pas tragjedisë ajrore (VIDEO)
Nëntorin e vitit të kaluar skuadra braziliane Chapecoense u përfshi nga një tragjedi ajrore ku humbën jetën pjesa më e madhe e skuadrës, 19 futbollistë dhe disa drejtues.

Ditën e djeshme ekipi i Chapecoenses udhëtoi për herë të parë me avion, ku pjesë e saj ishin edhe lojtarët e mbijetuar.

Qëllimi i këtij udhëtimi ishte për të luajtur ndeshjen e kthimit në turneun “Caterinense” kundër Tubarao. Fluturimi ishte për në Florianopolis dhe zgjati një orë e dhjetë minuta.
Shtuar më 01/02/2017, ora 14:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori