Chelsa ka gati dy dhurata per Mourinhon
Chelsea përgatit një goditje të madhe në merkaton e verës. Jose Mourinho ka gati planin për të zhvendosur në “Stamford Bridge” sulmuesin e Tottenham, Harry Kane.

Chelsea nuk do ta ketë aspak të lehtë për të finalizuar blerjen e lojtarit pasi Tottenham e ka bërë të qartë se bomberi nuk është në shitje dhe ai mund të largohet vetëm në rast të një oferte marramendëse.

Por ndërkohë që është vënë në ndjekje të Keane, Chelsea ka hedhur sytë edhe nga sulmuesi i Bayernit, Franck Ribery. Sipas mediave britanike, klubi londinez ofron 45 mln Euro për ta shkëputur francezin nga skuadra e Pep Guardiolës.
Shtuar më 26/11/2015, ora 16:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori