Chelsea, 4 golashënuesit më të mirë në histori (FOTO LAJM)

Frank Lampard - 203 gola
203 herë Frank Lampard. Mesfushori anglez nga dita e sotme është futbollisti më pjellor i historisë së Chelsea-t duke barazuar rekordin e Bobby Tambling, i ndalur në kuotën e 202 golave.

Pas tyre rënditet sulmuesi Kerry Dixon me 193 gola dhe Didier Drogba me 157.

Por ajo që e bën më interesant këtë rekord është fakti se tre të tjerët kanë qënë sulmues tipik, ndërsa Lampard një mesfushor, gjë që rrallë ndodh në ekipe të tjera. /albeu.com/
Shtuar më 11/05/2013, ora 18:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori