Chelsea: 50 milionë euro për Torresin
Albeu.com
Ish sulmuesi i Atletico Madridit është një prej prioriteteve kryesore të Abramovichit dhe duket se miliarderi rus nuk do të kursejë asgjë për ta siguruar atë.Sipas sportives iberike Marca Chelsea ka bërë një ofertë prej 50 milionë eurosh për të blerë xhevahirin e Liverpoolit, Fernando Torres. Ish sulmuesi i Atletico Madridit është një prej prioriteteve kryesore të Abramovichit dhe duket se miliarderi rus nuk do të kursejë asgjë për ta siguruar atë.

Torres tashmë e ka thyer rekordin këtë sezon në Premierligë, duke e tejkaluar numrin e golave të Ruud Van Nistelrooyt në sezonin e parë dhe duke u bërë kështu lojtari që ka shënuaR më shumë që në sezonin debutues (24 gola vetëm në Premierligë). (start)
Shtuar më 14/05/2008, ora 04:34
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori