Chelsea bën goditjen e dytë në merkato
Chelsea është shumë pranë blerjes përfundimatre të Mateo Kovacic për 50 milion euro nga Reali i Madridit.

Kovacic pritet të hedhë firmën në ditët në vazhdim dhe do të përbëjë blerjen e dytë për londinezët, pas asaj të Christian Pulisic nga Dortmundi.

Kujtojmë që Kovacic ishte i huazuar sezonin që lamë pas te Chelsea dhe londinezët nxituan për këtë lëvizje, pasi merkatoja e tyre do të bllokohet për disa ditë.
Shtuar më 27/06/2019, ora 12:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori