Chelsea e gatshme të përfshijë Michy Batshuayin për talentin amerikan Christian Pulisic
Dëshira e Borussias Dortmund për të nënshkruar me Michy Batshuayi mund të ketë disa largime në merkaton e verës.

Betshuayi i cili ka qenë i impresionuar që nga bashkimi me verdhezinjtë pasi u huazua në afatin e kalimtar të janarit duke shënuar pesë gola në tre ndeshje.

Amerikani ka shpërthyer në këto dy sezonet e fundit me klubin gjerman, duke u bërë një pikë kyçe në sulmin e tyre.

Ai ka tërhequr vëmendje nga skuadrat si Manchester United dhe Liverpool.

Chelsea e ka ndjekur atë nga afër në eliminatoret e KupësBotës, pasi i ka pëlqyer drejtuesve të klubit londinez.

Ata e dinë se ata do të kërkojnë një pagesë të madhe, por duke përfshirë në negociata Batshuayin mund të punojë në avantazhin e tyre.

Pulisic është lojtari më i ri për të përfaqësuar SHBA në një kualifikues të KupësBotës dhe ka 20 ndeshje të zhvilluara. /albeu.com/
Shtuar më 17/02/2018, ora 20:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori